Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: NOXZEMA
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Yurtdışı forumlarda özellikle traş öncesi krem olarak ismini çok sık duyduğum NOXZEMA yı elimden geldiğince incelemeye çalıştım.

Noxzema aslında bir yüz temizleme kremi. Ancak kim bulmuş bilemiyorum ama özellikle Abd menşeili forumlarda traş öncesi krem olarak kullanan çok sayıda kişi bulunmakta.

Ürün ülkemizde yaklaşık olarak 30-40 TL arası bir fiyata bulunabiliyor. Ancak Abd menşeili olan bu krem kendi ülkesinde 4 Usd gibi oldukça düşük bir fiyata satılıyor.Gelelim kişisel yorumlarıma ve traş öncesi krem olarak oldukça ün yapmış olan Proraso ile kıyaslanmasına.

Krem oldukça ağır kokulu. Gerçekten ilk başlarda hanım da dahil olmak üzere " bu nasıl bir kokudur" nidaları ile evim sallandı. Hatta küçük kızım bana 3-4 metreden fazla yaklaşmadı.

Ürünün kokusunu tarif edemiyorum zira daha önce böyle bir koku hiç almadım. Endüstriyel bir koku olduğunu ifade edebilirim. Kötü değil ama ağır ve yoğun kelimelerini kullanabiliyorum sadece.

Ürün çok yağlı değil ancak buna karşın hemen yüzünüzde yayılıyor. Çok fazla kullanmanıza bu nedenle gerek kalmıyor çünkü az önce söylediğim gibi hemen yayılıyor. Yaklaşık 30 saniyelik bir ovalama, yayma sürecinden sonra hemen kuruyor ve hatta fazla kuruyor, yüzünüzde hafif bir gerginlik (germe hissi) oluşturuyor.

Yurtdışı forumlarda bahsedilen 3-4 dk bekleme süresince okaliptüs yağlı bu kremin ferahlatıcı hissini alıyorsunuz ama bir Proraso ile kıyaslayınca net olarak Proraso nun yarısından daha az ferahlatıcı diyebilirim.

4 dk sonra yüzünüzü hafifce su çarparak duruladıktan sonra tıraş a başlıyorsunuz.Sonuç: Gerçekten rahat, kaygan, yumuşamış bir yüz ile yapılan güzel bir tıraş.

Yani her ne kadar kokusu rahatsız etse de gerçekten Proraso ile aynı oranda işe yarayan bir krem.

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet.

Maliyet anlamında Proraso Pre Shave in (300 ml) yaklaşık 45 TL ye (kargo dahil) malolduğunu (yurtdışı kaynaklar) düşünürsek Proraso yu alternatif midir?
Kesinlikle Evet

Ürünün fotoğraflarını ve içeriğini elimden geldiğince çekmeye çalıştım.

Hayırlı akşamlar dilerim.

28cepw6.jpg
2yxmcyc.jpg
2usjqdt.jpg
9zu7ar.jpg
9abz9c.jpg
Teşekkür ederiz komşum, elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş.
(22/01/2015, Saat: 23:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Teşekkür ederiz komşum, elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş.

Rica ederim
Gördüğüm kadarı ile içerisinde Kafur (camphor) var. Kremdeki oranını bilmiyorum ancak zehirli bir maddedir. Kozmetik ürünlerin içindekiler kısmında görüp almaya çekindiğimiz paraben vb. koruyuculardan çok daha tesirlidir. Özellikle de küçük çocuklar için.

Ek: içinde fenol de varmış, bu da ciltten kolay emilen ve zehirli bir madde.
Tam bombaymis desene ustad Smile
İnceleme için teşekkürler, hep görüyordum bu ürünü dediğiniz gibi, alternatifi proraso ise prorasoya devam gibi Smile
Kafur yetişkinler için aşırı doz alınmadığı sürece, (ki bu kremle aşırı doz almak çok zor) güvenilir bir madde benim bildiğim. Yemediğiniz sürece sorun yok.
(23/01/2015, Saat: 01:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kafur yetişkinler için aşırı doz alınmadığı sürece, (ki bu kremle aşırı doz almak çok zor) güvenilir bir madde benim bildiğim. Yemediğiniz sürece sorun yok.

Üstadım tabi ki her şeyin zehirliliği dozajına bağlı, kremdeki oranı da düşük olabilir, gerçi mesaj sahibi komşumuz keskin bir kokudan bahsediyordu bu da Kafurun bir özelliği.

Birkaç yıl önce Vicks benzeri bir krem almıştım içinde %25 kafur vardı, özelliklerini okuyunca doğrudan çöpe attım. Evde küçük çocuk vardı ve bir çay kaşığı kadar krem öldürücü doza karşılık geliyordu. Ben yemem ama çocuğun ne yapacağı belli olmaz, riske girmek istemedim.
http://www.sanalpazar.com/Noxzema-The-Or...sp13315371 burada kargo hariç 29 TL. Denemeye değer gibi gözüküyor.Beğenilmezse hanıma verilir...

Onu al bunu al vallahi eşimden fazla kozmetiğim oldu evde...Sonu ne olacak bu işin bilmiyorum.
@izbe inceleme için teşekkürler, bence proraso nun olduğu yerde olmasada olur derim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sayfalar: 1 2 3 4