Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Farklı tıraş aleti "comet"
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
(27/01/2020, Saat: 22:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kardes onu nereden kimden aldım bende hatırlamıyorum. Ama sıfır kutusundaydı, belki bir komsumdan aldım hatırlayamadım simdi kusura bakma.
Rica ederim. Feriköy antika pazarında allegro vardı, bu makinadan dikkatimi çeken olmadı. Yurtiçinden mi diye sormak istedim.
Bunlar aborjin gibi görünmeyin diye uzun saç sakala azıcık şekil vermek için üretilmiş makineler. Hayvanlarınızın tüylerinde de kullanabilirsiniz ama tıraş aleti diye düşünmemek lazım.
20200127-212331.jpg20200127-212436.jpg
Bu jiletlerde bu tarz saçkesiciler için üretilmiş,sakal tıraşında denedim sonuç olumsuz Wink
(28/01/2020, Saat: 09:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bunlar aborjin gibi görünmeyin diye uzun saç sakala azıcık şekil vermek için üretilmiş makineler. Hayvanlarınızın tüylerinde de kullanabilirsiniz ama tıraş aleti diye düşünmemek lazım.

Haklısın hocam benim ana kullanım amacım işten güçten yada tembellikten uzayan sakalları düzeltmek. Farklı bir alet olarak dolabımda durur fazla kullanılacak bir alet değil.
http://www.marmaraltd.com/sollina-sanayi-jiletleri.htm

Yedek jiletleri buradan temin edilebilir belki. Aynı jilet gibi duruyor.
Bu arada basliga dikkat etmemistim, Lord kardeste soylemis bununla tiras falan olmaz dostlar. O amacli birsey degi.
Basligi degistirelim derim hatta.
(28/01/2020, Saat: 21:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu arada basliga dikkat etmemistim, Lord kardeste soylemis bununla tiras falan olmaz dostlar. O amacli birsey degi.
Basligi degistirelim derim hatta.

Açıklamada tıraş aleti de yazıyor serdar hocam. Deneyemedim çocuklardan işten 1 haftalık sakalı ne yapar merak ediyorum.
Nasıl diyeyim, boyle abuk aletlerin (lazer pointer, havai fisek vs. ) ustunde bir ibare koyarlar bilirsiniz "use at your own risk" diye. Hani biz urettik sen bunu nasıl kullanacaksan iyi dusun vebali senin ustunde biz karısmayız gibi.

Bunun da tırası "use at your own risk" kıvamındadır kardeş tahminim Smile Bizler icin deneme, kendin çok merak edersen dene derim.
Neşeli Günler filminde Şener Şen’in rahmetli Selim Naşit’i perişan ettiği sahnedeki gibi, 80’li yıllarda Ankara pazar yerlerinde satıcı abiler bu tür aletlerle saç baş dağınık vatandaşları tıraş ederek hem aletlerin nasıl kullanıldığını anlatır, hem de satış yaparlardı. Bu aletlerin her yüzüne jilet takıp, kafanın üst tarafını kalın kısmıyla, yan ve arka kısımlarını ise ince kısmıyla, saç tarar gibi aynı yerden bir kaç kez geçerek saç tıraşını nihayetlendirirlerdi. Alabruz diye tabir edilen modelde kendi kendine saç tıraşı olmak çok kolaydı. Başka bir modelde saç kesilebildiğine şahit olmadım.  

O dönemlerdeki meşhur şarkıcı Paul Young’ın saç modelini yapabileceğimi gözüm kesseydi, bir tane alacaktım hatta.
(28/01/2020, Saat: 23:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Nasıl diyeyim, boyle abuk aletlerin (lazer pointer, havai fisek vs. ) ustunde bir ibare koyarlar bilirsiniz "use at your own risk" diye. Hani biz urettik sen bunu nasıl kullanacaksan iyi dusun vebali senin ustunde biz karısmayız gibi.

Bunun da tırası "use at your own risk" kıvamındadır kardeş tahminim Smile Bizler icin deneme, kendin çok merak edersen dene derim.

Tamamen şahsi merakımdan deneyeceğim hocam.
Sayfalar: 1 2 3